Kategorie blog
JOGA DLA POCZĄTKUJĄCYCH – Jak zacząć praktykować regularnie i nie poddać się w pierwszym tygodniu 0
82.jpg

Nie od dziś wiadomo, że w praktyce jogi najważniejsza jest regularność i to właśnie ją najciężej utrzymać - z różnych powodów. Może wiele pozycji sprawia nam trudność, nie czujemy się supersprawni i to nas blokuje? Może to po prostu cecha naszego charakteru? Niezależnie od tego, jak jest w Twoim przypadku, nasze porady powinny Ci pomóc.

czytaj całość »
Joga na urlopie, czyli jak znaleźć balans między rutyną i odpoczynkiem 0
80.jpg

W końcu udało Ci się wypracować odpowiednią rutynę codzienności. Pracujesz w określonych porach, regularnie wchodzisz na matę o stałych porach w wyznaczone dni. Nie było łatwo, ale przecież jesteś zdyscyplinowana i zadaniowa. I wtedy przychodzi on - długo wyczekiwany urlop. Jak znaleźć balans między rutyną i wypoczynkiem? Gdzie i jak ćwiczyć na wyjeździe? Podpowiadamy.

 

czytaj całość »
Joga - rano czy wieczorem? 0
72.jpg

Dla niektórych osób wejście na matę to niemalże pierwsza rzecz, jaką robią po przebudzeniu. Inni zostawiają praktykę jogi na wieczór – by wyciszyć się po pracy, przełączyć na inny, bardziej prywatny tryb i/lub przygotować do snu. To nie jest tak, że któraś z tych opcji jest lepsza, bardziej właściwa czy prawidłowa. Każda pora na jogę jest dobra i każda ma swoje zalety.


czytaj całość »
Przewodnik po stylach jogi - Vinyasa i Yin joga 0
66.jpg

Krótki przewodnik po popularnych stylach jogi. Tym razem omawiamy dwa przeciwne style - spokojną YIN jogę i dynamiczną Vinyasa jogę. W Vinyasa jodze praktykujący wykonują sekwencje asan płynnie połączonych przez vinyasy/przejścia, a kluczowy jest ruch zsynchronizowany z oddechem. To praktyka bardzo urozmaicona, odpowiednia w zasadzie dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. 

Yin joga to z kolei bardzo spokojna praktyka wykorzystująca wszelkie możliwe pomoce do osiągnięcia maksymalnego rozluźnienia. Idealna dla osób zestresowanych z przebodźcowanym układem nerwowym.

czytaj całość »
Przewodnik po stylach jogi - Iyengar i ashtanga 0
64.jpg

Gdy patrzy się w grafiki różnych szkół jogi, można się czasem poczuć nieźle zagubionym, szczególnie, jeśli jest się osobą początkującą. Spróbujemy Wam nieco przybliżyć najbardziej popularne style jogi, w skrótowy, prosty sposób, tak żebyście wiedzieli, czego możecie się spodziewać po jakich zajęciach :) Podpowiemy czym wyróżnia się joga Iyengara i ashtanga.

czytaj całość »
Jak dbać o matę do jogi? 0
62.jpg

Korkowa powierzchnia maty czasami wzbudza niepokój, jeśli chodzi o wytrzymałość, konserwację i czyszczenie. Często padają pytania: a czy to na pewno nie będzie się kruszyć? Czy można ją normalnie myć? Od razu uspokajamy – w pielęgnacji korkowa mata nie różni się wcale bardzo od innych rodzajów mat :) Jak w przypadku większości przedmiotów, których używamy na co dzień, wystarczy włożyć w dbanie o matę nieco uwagi i zapamiętać kilka istotnych zasad.

czytaj całość »
Kontrolowane rotacje stawowe (controlled articulate rotations, CARs) – czym są i co może dać nam rutyna dbania o mobilność stawów? Wywiad z Martą Szostak. 0
60.jpg

Kontrolowane Rotacje Stawowe to rutyna służąca samoobserwacji i poruszeniu każdym stawem w izolacji w kontrolowanym, pełnym zakresie ruchu. CARs to jeden z elementów treningu mobilności, który może też istnieć jako samodzielna jednostka. Regularna rutyna CARs i praca nad mobilnością sprawią, że praca z ciałem będzie efektywniejsza i bardziej „wygodna”.

czytaj całość »
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych przez administratora strony matata.pl oraz akceptuję Regulamin i Politykę prywatności.
Chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl