Joga dla początkujących. Jak zacząć i nie poddać się po tygodniu 0
82.jpg

Wszyscy wiemy, że w praktyce jogi – tak jak w wielu innych rzeczach w życiu – najważniejsza jest regularność. Jedne zajęcia niekoniecznie wywołają od razu przemianę w Twoim życiu.

Jednak wielu z nas bardzo trudno jest tę regularność utrzymać, z różnych powodów. Może wiele pozycji sprawia nam trudność, nie czujemy się supersprawni i to nas blokuje? Może to po prostu cecha naszego charakteru? Niezależnie od tego, jak jest w Twoim przypadku, nasze porady powinny Ci pomóc.

  1. Zapisz się na kurs dla początkujących – stałe dni i godziny spotkań, niezmienna grupa, uporządkowany program, możliwość wejścia w praktykę krok po kroku. Dla wielu osób to najbardziej pewny sposób na regularność. Jeśli jednak to za duże zobowiązanie dla Ciebie, boisz się, że źle trafisz albo nie masz w pobliżu żadnej osoby, której poleceniu możesz zaufać, zadziałaj odwrotnie i…
  2. Daj sobie przestrzeń na poszukiwania – może nie czujesz się dobrze na pierwszych zajęciach, na które trafiłaś/trafiłeś, może nie do końca odpowiada Ci sposób ich prowadzenia… Powodów może być wiele. I to jest w porządku! Pamiętaj, że nic nie jest z Tobą nie tak. Jest wielu nauczycieli, wiele szkół i stylów jogi. Daj sobie szansę na znalezienie czegoś dla siebie.
  3. Pamiętaj, że nikt z nas nie ma idealnego, supersprawnego ciała – każdy, nawet nauczyciele jogi, ma takie pozycje, które sprawiają trudność. Razem z rozwojem praktyki uczymy się, jak sobie z tym radzić – ale na początku może to być trudniejsze. Nie złość się na siebie, daj sobie czas – i ciesz się z każdej, nawet małej zmiany na lepsze!
  4. Zadbaj o to, by praktyka była dla Ciebie przyjemna – może zainwestuj w ładną matę do jogi albo załóż, że kupisz ją sobie w nagrodę, jeśli odbędziesz cały kurs, bez opuszczenia żadnych zajęć :) Jeśli mata to za duże zobowiązanie na początek, może dobrą motywacją będą legginsy, spodenki czy top – takie, w których będziesz czuć się dobrze i swobodnie. A jeżeli praktykujesz w domu – z filmami z YouTube’a, portalu jogowego czy na przykład odbywasz kurs na Zoomie – zadbaj o przestrzeń do praktyki. Nawet jeśli to tylko kawałek podłogi w sypialni, możesz ustawić tam świeże kwiaty albo zapachową świecę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.