Jak prawidłowo palić świece sojowe 0
58.jpg

Palenie świeczki to niby banał - wystarczy zapalniczka albo zapałki, świeczka z knotem i gotowe. Jednak jeśli chcemy dłużej cieszyć się swoją świecą sojową, nie zalać knota lub nie wypalić tunelu w wosku i zostać z niedziałającym ogryzkiem świecy po dwóch paleniach, warto znać kilka podstawowych zasad. Podpowiadamy. 

Ekologiczne, ręcznie robione świece wymagają specjalnego traktowania, aby służyły jak najdłużej. Wosk sojowy charakteryzuje się długim czasem spalania, paląc się przy tym równomiernym płomieniem, bez kopcenia. Spalanie parafiny emituje toksyczne substancje, które mogą powodować ból głowy i podrażnienie oczu, natomiast podczas palenia wosku sojowego nie są wytwarzane żadne szkodliwe substancje, a ilość emitowanego dwutlenku węgla jest zdecydowanie mniejsza. Wosk sojowy wytwarzany jest z nasion soi bez dodawania do niego sztucznych dodatków i parabenów. Nie jest produkowany z soi modyfikowanej genetycznie, wiec jest wolny od pestycydów, metali ciężkich i GMO.

Wosk sojowy dobrze przewodzi zapach nie wydzielając przy tym własnej woni, dlatego tak chętnie wykorzystywany jest w świecach zapachowych. Jedną z jego największych zalet jest dłuższy czas palenia nawet o 30%-50% w porównaniu do świec z wosku parafinowego. Jest to produkt naturalny i w pełni biodegradowalny.

Poniższe zalecenia pozwolą Ci na zapewnienie sobie maksimum przyjemności w towarzystwie świecy ciesząc się jej płomieniem jak najdłużej.

  • przed pierwszym paleniem świeca powinna uzyskać temperaturę pokojową
  • pierwsze palenie powinno trwać przynajmniej 2-3 godziny, co pozwoli na pełne roztopienie wosku do brzegów naczynia. Krótszy czas pierwszego palenia może spowodować powstanie tunelu i nierównomierne topienie się wosku, a także spowodować zalanie knota
  • zawsze pal świecę aż do całkowitego roztopienia wierzchniej warstwy wosku
  • nie pal świecy w pobliżu otwartego okna – może to spowodować nierównomierne spalanie
  • delikatne przycięcie knota po każdym paleniu pomoże w ponownym rozpaleniu świecy
  • świecę najlepiej gasić odcinając jej dostęp powietrza najlepiej przy użyciu specjalnych wygaszaczy
  • w trakcie palenia świeca nagrzewa się, dlatego najlepiej postawić ją na podstawce odpornej na temperatury (można do tego wykorzystać drewnianą zatyczkę)
  • nigdy nie przenoś palącej się świecy - ryzykujesz rozlanie gorącego wosku, poparzenie woskiem lub samym naczyniem, a także zalanie knota woskiem, co może uniemożliwić jego ponowne rozpalenie

I pamiętaj – po wypaleniu całości możesz oczyścić i odzyskać jej szklane opakowanie. Może przydać się na kolejną świecę albo jako pojemnik na drobne skarby. Ty będziesz dłużej cieszyć oko, a planeta będzie Ci wdzięczna za reuse.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.